Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

W ubiegły piątek, 8 maja przy ulicy Traugutta 29 w Gdańsku odbył się turniej zorganizowany przez Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Ppółnocy”, Fundację „Obudź nadzieję” oraz gdański MOSiR przy współudziale Urzędu Miasta Gdańska.
W piłkarskich zmaganiach wzięły udział dzieci i młodzież w wieku szkolnym w kategoriach: szkoła podstawowa oraz gimnazjum. Celem przedsięwzięcia, oczywiście oprócz dobrej zabawy, była integracja młodych sympatyków biało-zielonych z różnych środowisk. Wśród zaproszonych do udziału drużyn znalazły się ekipy z domów dziecka, ośrodków wychowawczych zarówno z Gdańska jak i okolicznych powiatów, w tym ze szkół współpracujących ze stowarzyszeniem. Turniej nie był jednak zamknięty o czym świadczy udział drużyny z ośrodka wychowawczego z Poznania sympatyzującej z tamtejszym Lechem.
Na boisku treningowym, które na co dzień służy piłkarzom Lechii, od rana czuć było atmosferę sportowej rywalizacji. Piłkarze, mimo młodego wieku nie szczędzili wysiłków by pokazać się z jak najlepszej strony. Jednak wszystko toczyło się zgodnie z zasadami fair-play, co można było zaobserwować chociażby po małej ilości fauli.
Organizatorzy zadbali zarówno o możliwość uzupełniania przez zawodników na bieżąco płynów, jak i wyżywienie w przerwach miedzy meczami. Każdy z uczestników mógł skosztować pizzy i kiełbasek z grilla z pieczywem. Na trybunach zmaganiom przyglądało się ponad sto osób. Natomiast w pobliżu stolika sekretarza zawodów umieszczone było stoisko, na którym zainteresowani mogli zapoznać się z planami Gdańska dotyczącymi Euro 2012. 
Wielką nobilitacją dla młodych graczy była możliwość osobistego spotkania ze słynnym wychowankiem Lechii – bramkarzem Grzegorzem Szamotulskim.
Po zaciętej rywalizacji w obu turniejowych kategoriach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
Kategoria „gimnazjum”: 1. Lechia Gdańsk Fans Tczew 2. Ośrodek Wychowawczy Malbork 3. Lwy Północy 4. Poznań 5. Wiślinka 6. Stogi 7. Przywidz I 8. Dom Dziecka Malbork 9. Sucha Huta 10. Przywidz II. Najlepszy zawodnik: Mateusz Żelichowski, król strzelców: Mateusz Kiciński, najlepszy bramkarz: Dawid Rusiński.
 
Kategoria „szkoła podstawowa”: 1. Lwy Północy (Dom dziecka z Orunii) 2.Olszanka 3. FC Borowina.
  
Dla każdego z uczestników przygotowane były upominki, a wyróżnione osoby i drużyny mogły liczyć na dodatkowe nagrody. Puchary i dyplomy wręczał dyrektor MOSiR-u. Wszystkim uczestnikom rozgrywek Andrzej „Dufo” ufundował szal „Wielka Lechia Moich Marzeń”.
 
W tym miejscu należą się podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż ta wyśmienita zabawa mogła dojść do skutku. Przede wszystkim zaangażowanym członkom „Lwów Północy”, którzy wzięli na siebie główny ciężar organizacji prowadzenia zawodów oraz fundacji „Obudź nadzieję”. Duże słowa uznania także dla chłopaków ze Gimnazjum nr 29 w Gdańsku, którzy z dużym zaangażowaniem pomagali przy prowadzeniu turnieju.
Nie można także zapomnieć o dobrodziejach turnieju, takich jak: Chinol, Andrzej Duffek, Pizzeria Libero, Pizzeria Leone, Pizzeria Karolla,Pizzeria Marco , Stowarzyszenie „Lwy Północy”, Miasto Gdańsk, MOSiR, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

Z
djecia:

http://img22.imageshack.us/img22/3295/obraz117n.jpg

http://img99.imageshack.us/img99/6391/obraz125s.jpg

http://img136.imageshack.us/img136/5706/obraz165.jpg

http://img99.imageshack.us/img99/2247/obraz166q.jpg

http://img136.imageshack.us/img136/6817/obraz173t.jpg

http://img139.imageshack.us/img139/534/obraz175.jpg

http://img139.imageshack.us/img139/5579/obraz202.jpg

http://img136.imageshack.us/img136/5926/obraz211.jpg

http://img139.imageshack.us/img139/9905/obraz232u.jpg

http://img136.imageshack.us/img136/9344/obraz334.jpg

http://img136.imageshack.us/img136/8199/obraz360.jpg

http://img139.imageshack.us/img139/7153/obraz381.jpg

W maju 2008 roku na bocznym boisku przy Traugutta rywalizowały młodzieżowe zespoły z terenu województwa pomorskiego. Celem imprezy była przede wszystkim zabawa oraz integracja ponieważ w turnieju rywalizowały m. in. ekipy domu dziecka oraz zakładu poprawczego.Głównymi organizatorami spotkania byli Krzysztof Brede z ramienia Lechii Gdańsk, Jan Ptach (członek „Lwów Północy") z Gdańskiego Domu Dziecka oraz Regionalne Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych. W turnieju udział wzięło pięć drużyn: Dom Dziecka z Oruni przy ulicy Brzegi, Dom Dziecka z ulicy Świętokrzyskiej, dzieci z parafii Salezjanów dotkniętye problemami rodzinnymi (drużyna pod nazwą „Oruński Klub Piłkarski”), zakład poprawczy z Malborka oraz drużyna dziewczynek z Gdańskiej Lechii. Turniej, który trwał trzy godziny wygrały dzieci z Gdańskiego Domu dziecka z ulicy Brzegi 55, drugie miejsce zajęli chłopcy z zakładu poprawczego w Malborku, natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowane zostały młode zawodniczki Lechii. Rywalizujacy na boisku mogli liczyć na nagrodu ufundowane przez Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy”. Impreza była wyśmienitą zabawą dla jej uczestników, ale także przyczyniła się do szerzenia zasad fair-play wśród młodzieży i integracji młodych kibiców gdańskiej Lechii z różnych środowisk.