Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka szkołę podstawową w Trzepowie dowiedzili piłkarze Lechii: Robert Hirsz i Jakub Kawa. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie, gdzie odpowiadały na pytania zadawane przez zawodników. Dla najlepiej odpowiadających stowarzysznie "Lwy Północy" ufundowało nagrody. Duże zainteresowanie wzbudziły także pokazy żąglerki i sztuczek techniczych prezentowanych przez piłkarzy. Na koniec Jakub Kawa wcielił się w rolę sędziego w meczu drużyn szkolnych, a Robert Hirsz wykonał serię rzutów karnych, w których sprawdził umiejętności bramkarzy z Trzepowa. Dzieci były bardzo zadowolone, że miały okazję spotkać i porozmawiać z piłkarzami. Obiecały także, że będa chodziły na mecze Lechii, kiedy tylko nadarzy się okazja.
Liga Gdańskich Firm
 
Fundacja „Obudź Nadzieję” gorąco zachęca do podjęcia współpracy w utworzeniu Ligi Gdańskich Firm program, ma na celu utworzenie drużyn piłkarskich, w skład których wchodziłyby dzieci z Gdańskich Domów dla Dzieci oraz młodzież dotknięta patologią z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych z terenu Gdańska i okolic.
Przez cały okres działalności Fundacji udało nam się zrzeszyć około 80 sportowców amatorów z w/w problemami. Nawet najdrobniejsza pomoc finansowa ze strony firm i organizacji jest na chwilę obecną ostatnią szansą na utrzymanie tych drużyn. Środki uzyskane z tego tytułu, przeznaczane są na organizowanie treningów, turniejów sportowych oraz wyjazdów integracyjnych. Wsparcie konkretnej drużyny nadaje jej nazwę związaną z daną organizacją czy firmą oraz otwiera najróżniejsze drogi promocyjne. Dla młodych zapalonych sportowców, kontynuowanie treningów i rozgrywek w składach do tej pory uformowanych umożliwi umocnienie sportowej rywalizacji i współpracy między zawodnikami oraz rozwój ich talentów i spełnienie sportowych marzeń..
Chęć udziału w projekcie, jak i aprobatę idei przedsięwzięcia wyraziły już Gdańskie firmy tj. BALTA, Firma Budowlana WOJCIECHOWSKI.PL, ZKM Gdańsk, 3HI, ,,JAWORSCY” Biuro Nieruchomości, EUROGIFT, Jacek Śliwiński czy Stowarzyszenie ,,LWY PÓŁNOCY,,
Przy tak szczytnych działaniach ukierunkowanych na pomoc pokrzywdzonym przez los dzieciom na pewno nie zabraknie okazji do ewoluowania Naszych starań, co niewątpliwie wpłynie na polepszenie wizerunku społecznego zaangażowanych firm.
 
ZADANIA FUNDACJI „OBUDŹ NADZIEJĘ” W PROJEKCIE:
 
- zespolenie ok. 12 drużyn piłkarskich spośród dzieci.
 
- trenowanie i szkolenie zawodników, jak i dbanie o prawidłowy przebieg przygotowań do turniejów sportowych.
 
- organizacja i przebieg samych turniejów np. z okazji Dnia Dziecka, Mikołajki, Dnia Sportu, czy innych zaproponowanych przez zainteresowane strony.
 
- organizowanie ogródków czy punktów informacyjnych danej firmy na ich prośbę.
 
- nagłośnienia danego turnieju w mediach lokalnych – patronat medialny zapewnia gazeta lokalna Echo Miasta, Radio Plus, Pomorska TV istnieje możliwość umieszczenia artykułu w miesięczniku informacyjnym Herold.
 
Wszystkich, którzy zechcieliby przystąpić do Ligi Gdańskich Firm prosimy o kontakt z Kanclerzem Fundacji Panem Marcinem Gruszkiewiczem pod numerem 0 510 861 361.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Stowarzyszenie "Lwy Północy", przed meczem z Odrą Wodzisław Śląski, przeprowadziło zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin.
W związku z licznymi zapytaniami oraz dalszymi deklaracjami pomocy, informujemy, iż zbiórka będzie kontynuowana przed meczem ze Śląskiem Wrocław. Zbiórka rozpocznie się godzinę przed rozpoczęciem spotkania i potrwa do pierwszego gwizdka sędziego. Członków stowarzyszenia będzie można znaleźć w pobliżu kas, po prawej stronie, tam gdzie kiedyś znajdował się stowarzyszeniowy sklepik. Można przynosić praktycznie wszystko co przyda się uczniom: długopisy, ołówki, kredki, mazaki, linijki, kątomierze, cyrkle, gumki, temperówki i inne tego typy przedmioty, a także wszelkiej maści zeszyty, piórniki, plecaki i książki (zwłaszcza podręczniki szkolne i lektury).
Liczymy na duży odzew biało-zielonej braci kibicowskiej, z góry dziękując za wszystkie datki.


Członkowie „Lwów Północy” wsparli organizacyjnie i materialnie imprezy odbywajace się z okazji Dnia Dziecka. Odbyło się spotkanie integracyjne z dziećmi w Trzepowie z udziałem Krzysztofa Brede i członkami Stowarzyszenia oraz wyjazd na mecz Reprezentacji Polska – Dania do Chorzowa, w którym uczestniczyły dzieci z Domu dziecka przy ul. Brzegi, Domu Dziecka przy ul. Świętokrzyskiej, Fundacji Innowacji Społecznej z Jasienia i Oruni (Salezjanie).

Więcej informacji na stronie:

http://www.lechia.pl/22548

 

 

 

W grudniu 2008 r. Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” przeprowadziło świąteczną zbiórkę oraz zakup odzieży, słodyczy i artykułów szkolnych dla Domu Dziecka z ul. Brzegi 55. Udało się zgromadzić kilka worków darów.