Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Stowarzyszenie "Lwy Północy" od ponad roku współpracuje z Pomorskim Hospicjum dla Dzieci. Potrzeby tej instytucji, zajmującej się chorymi dziećmi są ogromne. Chcielibyśmy w miarę możliwości pomóc materialnie Hospicjum, dlatego w trakcie rozmowy z jego pracownikami, dowiedzieliśmy się, że jedną z palących kwestii jest niedobór pieluch. W związku z tym, przed meczem z Lechem Poznań, Stowarzyszenie "Lwy Północy" organizuje zbiórkę pieluch, które następnie zostaną przekazane Hospicjum.
W celach informacyjnych otrzymaliśmy od Hospicjum wykaz miesięcznego zapotrzebowania na pieluchy:

1. 240 szt. SEMI 2
2. 360 szt. SEMI 1
3. 1440 szt. 11-25 kg
4. 120 szt. 12-22 kg
5. 120 szt. 16+
6. 240 szt. 7-12 kg
7. 360 szt. 5-9 kg

Jedynie pro forma prosimy o jak największy udział fanów Lechii w tej akcji, gdyż biało-zieloni w tym względzie nigdy nie zawodzą. Mamy okazję pomóc potrzebującym, a przy okazji po raz kolejny udowodnić, że kibice to ludzie o wielkim sercu i charakterze. W końcu bycie Lechistą zobowiązuje.
Osoby ze stowarzyszenia będą się znajdowały na prawo od kas, tam, gdzie przeprowadzano poprzednie zbiórki m.in. odzieży oraz artykułów szkolnych.

Pacjenci zgłaszający się pod opiekę Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci oraz ich rodziny są osobami wyjątkowymi. Ich dotychczasowe doświadczenia w kontaktach ze służbą zdrowia oraz zwyczajnie z drugim człowiekiem zazwyczaj  są naładowane negatywnymi emocjami.

Wzbudzenie w nich  odrobiny zaufania a zarazem chęci powierzenia swoich problemów drugiej osobie nie jest łatwe. Zazwyczaj sądzą że  są w danej sytuacji bezsilni i nikt nie może im pomóc. Do tej pory sami borykali się  ze swoimi problemami. Sprawy z pozoru dla nas proste dla rodzin naszych podopiecznych urastają do rangi niewykonalnych. Często odsyłani od urzędu do urzędu tracą poczucie że coś można w ich życiu jeszcze zmienić.

Pracownicy Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci  starają się zmienić ich nastawienie do samych siebie jak i zwyczajnie do drugiego człowieka. Jednym z takich działań jest zapewnienie  jak najlepszej opieki  lekarskiej i pielęgniarskiej. Nie  zapominają również o wsparciu psychologicznym i duchowym. Zdają sobie sprawę że równie ważnym elementem całościowej opieki nad umierającym dzieckiem jest troskliwa opieka nad jego rodzeństwem i całą rodziną. Ich możliwości są jednak ograniczone, tylko dzięki państwa wsparciu będą mogli utrzymać działalność hospicjum na odpowiednim poziomie.

W tej chwili pod opieką hospicjum znajduje się 23 małych pacjentów z najcięższymi, terminalnymi schorzeniami nowotworowymi, metabolicznymi, genetycznymi.

Aby spełnić marzenie hospicjum potrzebna jest Państwa pomoc!

PrzedmiotOpisCenaWpłynęłoZałatwione
Asystor kaszlu, koflator

Jest aparatem, który imituje odruch kaszlu. Pozwala on w sposób nieinwazyjny, oczyszczać drogi oddechowe z wydzielin drzewa oskrzelowego. U niektórych z naszych dzieci odruch kaszlu jest niewydolny, a często w miarę postępu choroby zanika całkowicie. Zastosowanie kaflatora szczególnie na wczesnym etapie rozwoju infekcji powoduje skuteczną ewakuację zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny, co zmniejsza ryzyko nadważenia bakteryjnego i jednocześnie chroni dziecko przed koniecznością stosowania antybiotykoterapii.

  Nie
Pulsoksymetr

To urządzenie umożliwiają pomiar saturacji, czyli stopień nasycenia krwi tlenem oraz monitoruje puls. Taki aparat umożliwia ocenę stanu klinicznego pacjenta i ustalenie wskazań do włączenia biernej tlenoterapii. Dzięki możliwości ustawienia alarmów daje on też poczucie bezpieczeństwa, szczególnie w godzinach nocnych. W przypadku spadku saturacji i/lub gdy występują wahania tętna aparat włącza alarm. Na nasz użytek potrzebujemy 2 pulsoksymetry, które będą stacjonarne i 6 szt przenośnych, które będą w torbach personelu medycznego. Umożliwi to monitorwanie stanu naszych pacjentów w czasie wizyt medycznych oraz gdy zaistnieje taka potrzeba monitorowanie przez całą dobę.

  Nie