Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

21

 

Mimo że runda jesienna juz za nami Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" nie próżnuje. W miniony weekend nasi przedstawiciele odwiedzili dwie placówki z podopiecznymi, dla których prowadzone były wcześniejsze zbiórki darów. W piątkowy wieczór Lwy spotkały się z dzieciakami z Domu Dziecka, znajdującego się na ulicy Brzeg,i na uroczystej wigilii wręczając im świąteczne prezenty. Krótką, lecz jakże osobistą relację z tego spotkania jednego z „nowych” Lwów prezentujemy poniżej:
 
Święta to czas, w którym wszyscy przyjaźnie na siebie patrzą, są bardziej życzliwi, uprzejmi. Piątek, 18 grudnia – tego dnia poznałem wiele nowych osób, to moja pierwsza wigilia z dziećmi z Domu Dziecka. W drodze do Świbna poznaje Jasia – Lechistę, członka Stowarzyszenia, który pomaga dzieciom i osobom potrzebującym. Droga mija szybko, rozmawiamy o działalności charytatywnej. Na miejscu poznaje Piotra – prezesa Stowarzyszenia „Lwy Północy”. Razem mimo silnego mrozu wypakowujemy paczki dla dzieci, atmosfera jest tak podniosła, że zimna nie odczuwam. Już na samym wejściu poznaje nowe osoby, każda życzliwie nastawiona. Dzieci podbiegają z opłatkiem by złożyć życzenia. Chwilę później podbiega do mnie chłopiec, kilkuletni Oskar, łamiemy się opłatkiem, a następnie łapie mnie za rękę i prowadzi pokazać swój dom, miejsce, w którym prawdopodobnie spędzi swoje całe dzieciństwo. Mimo tego jest radosny i szczęśliwy. Pokoje chłopaków wystrojone pięknie – szale Lechii, Wisły, Śląska, proporczyki, flagi, vlepki, plakaty i inne pamiątki. Wracamy na posiłek, a po nim czas na paczki dla dzieci. Dzieci w różnym wieku od trzy-czterolatków po młodzież, ale każdemu chciałoby się dać wiele. Po rozdaniu paczek rozmowy i nagle podbiega Oskar, łapie mnie znów za rękę i prowadzi pokazać swój prezent. Kiedy siedząc na środku salonu, uśmiechnięty jedząc kawałek czekolady bawi się swoim samochodem, łamie mi się głos a wewnątrz mnie rozgrywa się burza. Teraz wiem ile Ci młodzi potrzebują by poświęcić im czasu, zainteresować się ich losem, porozmawiać, przytulić. Warto być życzliwym i dbać o te dzieci nie tylko w święta.
 
Drugą placówką, którą odwiedzili Biało-Zieloni Mikołaje to Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Lwy zaproszone zostały na uroczystą wigilie w sobotnie popołudnie do Ateneum Gedenense Novum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Tam po koncercie kolęd także nastąpił moment który cieszy chyba każdego dzieciaka: łamanie się opłatkiem i uroczyste wręczanie prezentów przez Mikołaja. Dla każdego z podopiecznych hospicjum dzięki uprzejmości i wielkiego serca biało-zielonej braci przygotowane zostały świąteczne paczki.
Na sam koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w zbiórkach darów. Tak niewielkim kosztem byliśmy w stanie wywołać uśmiech na twarzach dzieciaków. Po raz kolejny pokazaliśmy nasze wielkie serca. Dziękujemy!!!

http://picasaweb.google.pl/solarekgda/Wigilia2009r?feat=embedwebsite#

http://picasaweb.google.com/dario.gdansk/20091219WigiliaWPHD#