Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

02

PRZEDMECZOWE KRWIODAWSTWO

Lato to czas, kiedy w punktach krwiodawstwa w całej niemal Polsce zapasy „płynu życia” zostają znacznie uszczuplone. W związku ze zwiększoną intensywnością ruchu drogowego, dochodzi do większej ilości wypadków. Krew jest potrzebna by ratować ludzkie życie. Warto przy tym pamiętać, że kiedyś może uratować również nasze, lub naszych bliskich. Dlatego warto uczynić gest w stronę innych.

W związku z powyższym Stowarzyszenie „Lwy Północy” nawiązało współpracę z gdańskim punktem krwiodawstwa. Owocem tej współpracy jest akcja zbiórki krwi, która będzie miała miejsce przed meczem Lechii z Ruchem Chorzów.

Autokar do pobierania krwi będzie stał w pobliżu kas biletowych w godzinach 11 – 14. Każdy, kto ukończył 18 lat i wyrazi chęć uczestniczenia w akcji zostanie przebadany i jeżeli lekarze nie będą widzieli przeciwwskazań, będzie mógł oddać jednorazowo 450 mililitrów krwi.

Przypominamy, że krwiodawstwo jest każdorazowo poprzedzone wywiadem i badaniem lekarskim, aby zapewnić oddającemu krew maksymalne bezpieczeństwo. Oprócz satysfakcji z niesienia pomocy innym, można z tytułu oddania krwi odnieść także bardziej przyziemne korzyści. Każdy, kto zdecyduje się na ten gest będzie miał przeprowadzone darmowe badanie lekarskie (dzięki któremu można wykazać różne nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu, np. niedobór żelaza), lekki posiłek przed pobraniem, kawę oraz posiłek regeneracyjny w postaci kliku tabliczek czekolady.

Zachęcamy wszystkich kibiców do wsparcia akcji. Każdy z nas będzie miał okazję uratować czyjeś zdrowie lub życie! I nie są to słowa przesadzone. Pokażmy, że kibice potrafią przelewać dosłownie przelewać krew w szlachetnym celu!

Aby oddać krew należy posiadać DOWÓD OSOBISTY lub inny dokument ze zdjęciem i numerem pesel!

Każdy, kto ma jakiekolwiek wątpliwości czy obawy, lub po prostu chciałby zapoznać się szerzej z zagadnieniami krwiodawstwa, informacje znajdzie między innymi na stronie

http://krewniacy.com.pl/

KONTYNUACJA ZBIÓRKI RZECZY DLA POWODZIAN

Informujemy również, że każdy, kto będzie chciał wesprzeć materialnie powodzian, a nie zdołał tego uczynić przed meczem z Villarrealem, będzie to mógł uczynić przed meczem z Ruchem.

Członkowie stowarzyszenia tradycyjnie będą przeprowadzać zbiórkę na prawo od kas, na schodkach obok sklepiku. Akcja rozpocznie się 2 godziny przed meczem, a zakończy 15 minut przed pierwszym gwizdkiem.

Potrzebne jest niemal wszystko: woda mineralna, żywność o długim terminie przydatności do spożycia, środki czystości i higieny osobistej, naczynia, sztućce, a nawet używany sprzęt AGD.

  Zachęcamy wszystkich, którzy chcą pomóc, do wzięcia udziału w akcjach. Nie raz już kibice Lechii pokazali, że potrzebujący mogą na biało – zielonych fanów. Warto podtrzymywać tą piękną tradycję. AVE LECHIA!