Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

• Sklep internetowy Lwów Północy

Turniej „Ferie z piłką”

Turniej „Ferie z Piłką” dla dzieci i młodzieży, który odbył się na Oruni w dnia 20-22 lutego zgromadził kilkadziesiąt zespołów w 3 kategoriach wiekowych. Wśród nich wystąpiły 2 drużyny Lwów Północy, tradycyjnie z sukcesami. W najmłodszej kategorii 6-9 lat, nasza drużyna zajęła 4 miejsce, natomiast w kategorii 10-14 lat Młode Lwy Północy triumfowały, pokonując w finale drużynę Salos II. Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję na kolejne sukcesy.

Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Warszawie

27 kwietnia na stadionie Agrykoli w Warszawie odbyły się IV Mistrzostwa Polski Domów Dziecka. Oczywiście nie mogło zabraknąć na nich Lwów Północy. Młodzi piłkarze z Gdańska przeszli jak burza przez fazę grupową wygrywając wszystkie mecze. W 1/8 finału pokonali w karnych drużynę z Oświęcimia, a w ćwierćfinale po niezwykle zaciętym meczu ulegli ekipie z Olsztyna 0:1. Ostatecznie Młode Lwy Północy zajęły 5 miejsce i wróciły do Gdańska w dobrych humorach. Mateusz Śliwa został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju i wraz z Maciejem Glaubertem zostali powołani do Reprezentacji Polski.

Turniej z okazji dnia dziecka

1 czerwca na boisku przy Sz. P. nr 16 w Gdańsku odbył się turniej z okazji dnia dziecka współorganizowany przez SKLG Lwy Północy i gdański ośrodek Kibice Razem. W grupie starszej Lwy Północy były bezkonkurencyjne, zdobywając złoty medal, natomiast w grupie szkół podstawowych zajęły 2 miejsce, o włos przegrywając różnicą bramek z drużyną Kalero.

IV Turniej im. Tadeusza Duffeka

8 czerwca na stadionie Ogniwa nasi podopieczni mieli okazję zagrać w IV turnieju im. Tadeusza Duffeka organizowanym przez Biało-Zielony Sopot. Tym razem zagrała tylko nasza drużyna w kategorii starsze do 16 lat. Po zaciętym boju zajęła 2 miejsce ulegając w finale zespołowi FC Trawa. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Adriana Przywłockiego z Lwów Północy.

Fotorelacja z turnieju:

Mistrzostwa Świata Domów Dziecka

16 czerwca na stadionie przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie Reprezentacja Polski Domów Dziecka zdobyła złoty medal na pierwszych Mistrzostwach Świata Domów Dziecka! Podobnie jak w zeszłym roku na Mistrzostwach Europy, tak i w tym roku na Mistrzostwach Świata w składzie Reprezentacji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Młodych Lwów Północy. Tym razem z Lechią w sercu i orłem na piersi reprezentowali Gdańsk: Maciej Glaubert (kapitan) oraz Mateusz Śliwa. Serdecznie gratulujemy!

Wydarzenie to odbiło się szerokim echem również w ogólnopolskich mediach. Poniżej link do jednej z relacji:

Zakończenie ligi "Futbolowy Gdańsk"

Od tego roku w naszym mieście rozgrywana jest liga dla dzieci i młodzieży "Futbolowy Gdańsk". W pierwszej edycji wzięło udział 12 drużyn z różnych dzielnic. 3 lipca dobyła się ostatnia kolejka ligi, w której padły ostateczne rozstrzygnięcia. Nasza drużyna z 9 wygranymi i 2 remisami zajęła pierwsze miejsce. Obok medali i pucharów, nagrodą dla zwycięskiej drużyny jest wyjazd zagraniczny! Oby więcej takich sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Turniej w ramach Ligi Gdańskich Firm

W sobotę 12 października odbył się turniej dla szkół podstawowych w ramach Ligi Gdańskich Firm. Nasi podopieczni startujący w kategorii klas 4-6 zajęli I miejsce. Również I miejsce, tyle że w kategorii klas 1-3 zajęła drużyna pod patronatem Kibice Razem LG.

Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Kłobucku

W dniu 27 października w Kłobucku odbyły się mistrzostwa Polski Domów Dziecka w których wystąpiła drużyna Lwów Północy. Wyjazd na mistrzostwa sfinansowany został przez SKLG "Lwy Północy" oraz Fundację "Obudź Nadzieję". Nasza drużyna zajęła w tym turnieju trzecie miejsce na 12 drużyn.

Lepsi okazali się tylko gospodarze, którzy wygrali turniej oraz drużyna ze Szczecina. Jeden z naszych podopiecznych został także królem strzelców wraz z zawodnikiem ze Szczecina, obaj strzelili po 12 bramek.

Zaraz po turnieju udaliśmy się wspólnie dopingować drużynę Lechii w wyjazdowym meczu z Piastem Gliwice. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Po tej dawce sobotnich wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Gdańska.
Podziękowania składamy naszemu wytrwałemu kierowcy p. Patrykowi.