Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

Turniej „Ferie z piłką”

W dniach 30.01-01.02 na gdańskiej Oruni odbył się halowy turniej piłkarski dla szkół "Ferie z Piłką", organizowany przez Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Biuro Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012.
Nie mogło tam zabraknąć drużyn "Lwów Północy", którzy wystawili składy we wszystkich trzech kategoriach wiekowych. Spisali się znakomicie! Zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjów okazali się być zwycięzcami. Natomiast w rywalizacji z drużynami ze szkół ponadgimnazjalnych zajęli czwarte miejsce. W tej kategorii wiekowej bezkonkurencyjna okazała się młodzież z Suchanina, pokonując w finale gdańskie Stogi.

Turniej dla młodzieży gimnazjalnej

14 kwietnia odbył się turniej piłki nożnej dla młodzieży gimnazjalnej współorganizowany przez projekt Kibice Razem Lechia Gdańsk, „Lwy Północy”, fundację „Obudź Nadzieję” oraz Biuro Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012. Tym razem stawiło się jedynie 5 drużyn, ale rywalizacja była zacięta. Turniej zakończono po fazie grupowej. Z dumą informujemy, że najwięcej punktów zgromadziła drużyna „Lwy Północy”. Gratulacje również należą się drużynie z miejsca 2, czyli gimnazjum nr 10, która toczyła zacięty bój o prymat do ostatniego meczu. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy dostali nagrody rzeczowe w tym szaliki Lechii.


Mistrzostwa Polski Domów Dziecka "Nadzieja na Euro"

28 kwietnia na warszawskim Targówku odbyły się III Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w piłce nożnej. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. W zwodach uczestniczyło 27 drużyn z domów dziecka z całej Polski. Oprócz rozgrywek piłkarskich, na młodych zawodników czekał namiot w którym można było w przerwie miedzy meczami zagrać w piłkarzyki czy Play Station. Nasza ekipa wyszła z grupy zajmując pierwsze miejsce po 3 wygranych meczach z drużynami z Bystrzycy, Więcborka i Gliwic. W 1/16 finału „Lwy Północy” pokonały 8:0 drużynę DD Równe. Następnie w ćwierćfinale wygrały z FC Szamotuły 5:1. W półfinale po zacięty meczu nasi podopieczni ulegli 0:2 zwycięzcom turnieju, ekipie Horyzontu Kołaczkowo. Jednak batalia o 3 miejsce poszła już lepiej i ostatecznie po zwycięstwie nad Orlikiem Bystrzyca, Lwy Północy wróciły do Gdańska z brązowym medalem Mistrzostw Polski Domów Dziecka. Dodatkowo bramkarz Kamil Rusiński, popularny „Rusek” otrzymał nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza turnieju. Szczerze przyznać trzeba, że oglądanie jego interwencji to prawdziwa przyjemność.

Mistrzostwa Europy Domów Dziecka "Nadzieja na Euro"

Aż 4 piłkarzy z drużyny Lwów Północy otrzymało powołanie do Reprezentacji Polski Domów Dziecka na Mistrzostwa Europy, które odbyły się 12-13 maja! Mateusz Śliwa, Adrian Przywłocki, Maciej Glaubert i Kamil Rusiński przebywali na tygodniowym zgrupowaniu kadry w Warszawie, które przygotowywało naszą drużynę narodową domów dziecka do ogólnoeuropejskiego turnieju. W zmaganiach wzięło udział 16 drużyn z różnych krajów Europy. Faza grupowa odbyła się na bocznych boiskach Legii. Tutaj nasza biało-czerwona kadra radziła sobie całkiem nieźle. Wygrała z Węgrami 7:1, Estonią 22:0 i po niezwykle wyrównanym meczu uległa Litwie 0:1. Dwie wygrane pozwoliły na wyjście z grupy. W ćwierćfinale biało-czerwoni trafili na rewelacyjnie spisującą się drużynę Bośni i Hercegowiny. Jednak duża motywacja i koncentracja pozwoliły na zwycięstwo 3:1. Niestety nie udało się zakwalifikować do finału. Nasza drużyna uległa w półfinale Rosji i w meczu o 3 miejsce miała okazję na zrewanżowanie się Litwie za porażkę w grupie. Chłopacy wykorzystali tą okazję znakomicie, wygrywając z naszymi północno-wschodnimi sąsiadami 6:1. W finale natomiast triumfowała Rosja nad Ukrainą. Możemy też jako kibice Lechii pochwalić się, że trenerem Reprezentacji Polski jest Jan Ptach, wieloletni fan biało-zielonych i członek „Lwów Północy”.

Turniej im. Mariana Urbana

27 maja odbył się na Oruni turniej im. Mariana Urbana. Tam także grały drużyny Lwów Północy. W kategorii podstawówek zajęli I miejsce, natomiast drużyna z gimnazjum uplasowała się na miejscu II.

Życzymy młodym piłkarzom, żeby zawsze byli w takiej formie.

III Turniej im. Tadeusza Duffeka

2 czerwca odbył się III sopocki turniej im. Tadeusza Duffeka. Wzięła w nim udział także drużyna Młodych Lwów Północy w kategorii gimnazjum. Niestety nasi milusińscy zajęli 2 miejsce w grupie, a tylko zwycięzcy promowani byli do fazy pucharowej. Nie przeszkadzało to jednak nikomu w dobrej, całodziennej zabawie w Biało-Zielonym nadmorskim kurorcie, tym bardziej że organizatorzy stanęli jak zwykle na wysokości zadania i zadbali, by nikt się nie nudził. Fotorelację z imprezy można obejrzeć na poniższej stronie:


Mini turniej piłkarski w Świbnie.

6 października w Zespole Szkół nr 25 w Świbnie z inicjatywy fundacji "Obudź Nadzieję", dobył się mini turniej piłki halowej, w którym wzięło udział 6 drużyn. Jedną z nich były "Młode Lwy Północy". Nasi podopieczni zajęli pierwsze miejsce, jako jedyni nie przegrywając ani jednego meczu. Serdecznie gratulujemy.

Turniej dla dzieci ze szkół podstawowych

Tym razem "Młode Lwy Północy" zajęły 4 miejsce, ale trzeba przyznać, że rywalizacja była na prawdę zacięta. Poniżej opis turnieju:

W sobotę 17.11.2012 roku  w hali sportowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska na gdańskiej Oruni odbył się turniej halowy dla dzieci ze szkół podstawowych. Turniej został zorganizowany przez Kibice Razem Lechia Gdańsk i SKLG „Lwy Północy” wraz z Fundacją „Obudź Nadzieję” oraz Fundacją Ekstraklasy.

W rozgrywkach wzięło udział łącznie około siedemdziesięcioro dzieci w wieku od sześciu do dwunastu lat, podzielonych na osiem drużyn. Zespoły rozlosowane zostały do dwóch czterozespołowych grup, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Drużyny z miejsc 3-4 z każdej z grup w dalszej fazie turnieju walczyły o miejsca 5-8, natomiast zwycięzcy i drużyny z drugich miejsc awansowały do półfinałów.

Po emocjonujących rozgrywkach grupę A z kompletem punktów zwyciężył zespół Lwów Północy, złożony z dzieci z Gdańskich Domów dla Dzieci. "Lwy" wyprzedziły Spartę I, wygrywając bezpośrednie spotkanie 2:1. Trzecie miejsce zajęła drużyna Smerfów, a na czwartej pozycji uplasowała się gdańska Szkoła Podstawowa nr 16.

Grupa B zdominowana została przez drużynę złożoną z wychowanków tczewskiego domu dziecka, która wygrała wszystkie trzy mecze.Drugie miejsce zajął zespół Sparty II. Do meczu o piąte miejsce zakwalifikował się SALOS, a czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 56.

Po rozgrywkach grupowych przyszła kolej na fazę pucharową. W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny Lwów Północy i Sparty II. Pierwszego gola strzeliły „Lwy”, i gdy już wydawało się, że awansują do finału, w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry Sparta II przeprowadziła piękny, koronkowy kontratak, doprowadzając do wyrównania. Po raz pierwszy w turnieju zwycięzcę musiała wyłonić seria rzutów karnych. Więcej zimnej krwi zachowali „Spartanie” i to oni niespodziewanie awansowali do finału.

W drugim półfinale Tczew pewnie pokonał Spartę I i mógł zmierzyć się ze Spartą II w meczu o złoty medal.

Po półfinałach przyszła kolej na walkę o końcowe pozycje w turnieju. O siódmym miejscu zadecydowała pełna dramaturgii seria rzutów karnych, wygrana przez SP 56 3:2. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było aż ośmiu serii jedenastek.

W meczu o piąte miejsce SALOS pokonał 2:1 zespół Smerfów, a ozdobą spotkania był gol zdobyty bezpośrednio z rzutu rożnego przez zawodnika SALOS’a.

Brązowymi medalistami zostali młodzi piłkarze Sparty I, którzy po strzeleniu gola mądrze bronili wyniku, szanując piłkę. W zwycięstwie nie przeszkodził im nawet zmarnowany w końcówce po trafieniu w słupek rzut karny.

Finałowy mecz pomiędzy Spartą II a Tczewem lepiej rozpoczęli „Spartanie”. Po strzelonym golu niósł ich żywiołowy doping zgromadzonej na trybunach publiczności oraz kolegów z pierwszej drużyny. Doping nie ustał nawet po strzeleniu wyrównującej bramki przez tczewiaków. Tczewiacy wyszli na prowadzenie po przepięknym golu bezpośrednio z rzutu wolnego.Zwycięstwo zostało przypieczętowane trzecią bramką i tym samym, po bardzo emocjonującym spotkaniu, zespół złożony z chłopców z domu dziecka w Tczewie zdobył złote medale. Radości ze zwycięstwa swojej drużyny nie krył lekko zagubiony najmłodszy zawodnik turnieju – sześcioletni „Kapsel”.

Podczas dekoracji każdy z uczestników otrzymał podarunki ufundowane przez organizatorów turnieju, a drużyny z miejsc od pierwszego do trzeciego zostały uhonorowane medalami oraz pucharami. Dodatkowe nagrody indywidualne otrzymali: najlepszy bramkarz turnieju – Kuba z drużyny SALOS, oraz najlepszy piłkarz zawodów – ze zwycięskiego zespołu z Tczewa.

Po zakończeniu rozgrywek mali piłkarze oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na obiad, który był miłym zwieńczeniem tego udanego turnieju.

Turniej został w sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Galeria z turnieju:

https://plus.google.com/photos/106264796345726999637/albums/5812117775819495041?banner=pwa

Turniej we Wrocławiu

W miniony piątek, 23 listopada drużyna Młodych Lwów Północy udała się do Wrocławia, by reprezentować nasze miasto na turnieju zorganizowanym przez tamtejszy ośrodek „Kibice Razem”. Ostatecznie nasz zespół zdobył srebrny medal.

Dzięki wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich udało się zarezerwować najszybszy i najwygodniejszy środek transportu dla naszej młodej drużyny. Niestety wieczorna mgła, która spowiła Wrocław spowodowała, że lot w pierwszą stronę został odwołany. Nie zraziło to jednak nikogo i w podróż udaliśmy się podstawionym autokarem. Próbując zażyć nieco snu w podróży dotarliśmy w sobotę rano do stolicy Śląska. Po chwili na miejscu zjawił się bus i przetransportował nas do hotelu Ibis, który położony jest w sąsiedztwie nowego stadionu. Tam pożywne śniadanie i mała drzemka, by zregenerować siły przed turniejem.

W rozgrywkach na wrocławskiej hali uczestniczyły 3 drużyny: lokalna ekipa kibiców Śląska, fani niemieckiego Dynama Drezno oraz nasi podopieczni. Mimo niewielkiej ilości drużyn, mecze obfitowały w szybkie akcje, ciekawe zagrania, piękne gole i wspaniałe interwencje. Futbol na naprawdę wysokim poziomie. Młode Lwy Północy w pierwszym meczu uległy zwycięzcom turnieju, ekipie Śląska 11:6, a w kolejnym zremisowały z drużyną z Drezna 5:5. O tym kto zajmie 2 miejsce musiały zdecydować rzuty karne. Tutaj więcej zimnej krwi zachowali Gdańszczanie, strzelając 3 gole z rzędu i nie tracąc ani jednego! Tak Młode Lwy Północy wywalczyły we Wrocławiu „srebro”. Dodać warto, że nasza drużyna była zdecydowanie najmłodszym zespołem biorącym udział w grze, a jeden z zawodników (któremu udało się nawet strzelić gola Niemcom ;) ) miał zaledwie 11 lat! Wszyscy uczestnicy otrzymali przekąski oraz nagrody rzeczowe i puchary.

Po etapie sportowym, drużyny przyjezdne uczestniczyły w zwiedzaniu miasta, a następnie w posiłku przygotowanym specjalnie dla nas w barze dla motocyklistów niedaleko Rynku. Kolejnym punktem programu była wizyta we wrocławskiej siedzibie projektu „Kibice Razem”, gdzie ciężko było oderwać młodych od Play Station i piłkarzyków. Co ciekawe, w tej ostatniej formie rozrywki młodzi piłkarze z Gdańska (z małą pomocą opiekuna ;) ) także okazali się lepsi od Niemców. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do hotelu, gdzie po kolacji wszyscy położyli się spać, by móc aktywnie spędzić kolejny dzień.

W niedzielę po śniadaniu znów wyruszyliśmy w drogę. Tym razem pierwszym przystankiem była ul. Oporowska, gdzie mieści się stary stadion Śląska. Trybuny, klimatem nieco przypominające stadion przy Traugutta przypadły do gustu młodym Gdańszczanom. Nie mogło zabraknąć firmowego „A my swoje!” Po pamiątkowych fotografiach i chwili rozmowy z Łukaszem Gikiewiczem, pora było udać się na nowy stadion, by obejrzeć na żywo spotkanie Śląska z Jagiellonią. Piłkarze z Wrocławia mimo, że wygrywali aż 3:0, nie potrafili dowieźć zwycięstwa do końca i ostatecznie zremisowali 3:3. Mecz obfitował w emocje: akcje, gole i czerwone kartki. Po meczu udaliśmy się całą grupą na wrocławski Rynek, gdzie po posiłku można było pozwiedzać jeszcze piękną, zabytkową okolicę. 
O godzinie 21:30 mieliśmy samolot powrotny. Dla niektórych z uczestników wycieczki, było to nie lada przeżycie, gdyż lecieli samolotem po raz pierwszy w życiu. Tym razem już bez kłopotów w niecałą godzinę dotarliśmy z powrotem do Gdańska.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zapewnili naszej młodej drużynie weekend pełen wrażeń. Zwłaszcza wrocławskiemu ośrodkowi „Kibice Razem”, fundacji „Obudź Nadzieję”, oraz Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich.