Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

    Od początku listopada zmieniła się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii Gdańsk. Od teraz znajdziecie nas 20 metrów dalej - Podwale Staromiejskie 93.
    Nowy sklep, nowe możliwości, nowe marki! Zapraszamy!

  • Sklep internetowy Lwów Północy

    Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl


W dniu 8 listopada 2012 roku na PGE Arenie w Gdańsku Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” wraz z gdańskim projektem Kibice Razem Lechia Gdańsk zorganizowały konferencję pt. "Pirotechnikana stadionach: element kultury kibicowskiej czy przestępstwo? " dotyczącą kwestii pirotechniki na polskich stadionach.

Od wielu miesięcy trwa przepychanka pomiędzy środowiskiem kibiców, a podmiotami odpowiedzialnymi za egzekwowanie zapisów ustawy o imprezach masowych, która zabrania wnoszenia oraz odpalania jakichkolwiek materiałów pirotechnicznych przez uczestników meczów piłkarskich.

Jak mieliśmy jednak wielokrotnie okazję obserwować, oprawy meczowe stanowią nieoderwalny element istnienia kultury kibicowskiej, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie.Te zakazane środki pirotechniczne są dla kibica przysłowiową „wisienką na torcie”, która jeszcze wyraźniej podkreśla artystyczny kunszt opraw meczowych, ale co najważniejsze: używanie środków pirotechnicznych nie wpływa w najmniejszymstopniu na obniżenie bezpieczeństwa na stadionie. Oprawy z użyciem pirotechniki dodatkowo stymulują atmosferę meczową, która nierzadko nie idzie przecież w parze z wydarzeniami na murawie.

My, jako kibice Lechii Gdańsk chcemy wreszcie rozpocząć poważną dyskusję na ten jakże ważny z perspektywy każdej strony temat. 8 listopada na konferencję zawitał przedstawiciel kibiców norweskiego Rosenborga Trondheim, którzy zaprezentował jak w ich kraju, dzięki konsultacjom pomiędzy wszystkimi podmiotami, udało się wprowadzić pirotechnikę na stadiony piłkarskie – od tamtej pory jest wciąż bezpiecznie, a conajważniejsze wszystko jest zgodne z prawem.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami lektorów, którzy zabrali głos i przedstawili stanowisko i opinię środowisk, które reprezentują.

Legalna pirotechnika - Model Norweski. – Arne Christian Eggen, Tifo Trondheim 05  
Ruch Ultras w Polsce –  Mariusz Jędrzejewski, prezes Ogólnopolskiego Związku
Stowarzyszeń Kibiców
 
Prawne aspekty budowania atmosfery meczowej zagadnienia dotyczące dopingu  - Agnieszka Matusik, adwokat  
Prawne apspekty budowania atmosfery meczowej - dr Marcin Warchoł, z-ca dyrektora Instytutu Prawa Karnego Uniwersytetu Warszawskiego   

Atmosfera na trybunach, a budowa solidnego klubu piłkarskiego - Bartosz Sarnowski, członek zarządu, dyrektor pionu operacyjnego Lechia Gdańsk SA.

 
Legalizacja pirotechniki ? Opinie Klubów i Ekstraklasy SA - Marcin Stefański, dyrektor logistyki rozgrywek Ekstraklasa SA.  
Legalna pirotechnika - model gdański - Piotr Zejer, prezes Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk - Lwy Północy  

 
Podsumowanie konferencji  

Nagrania z sesji umieścimy na naszej stronie już wkrótce.