Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
 • Zmiana lokalizacji sklepu

  Z dniem 5 września (sobota) zmienia się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii.

  Z poprzedniego miejsca, jakim był "Wielki Młyn" przenosimy się 100 metrów dalej, na ulicę Podwale Staromiejskie 94/95, naprzeciwko Hali Targowej.

 • Sklep internetowy Lwów Północy

  Zapraszamy na zakupu do nowego sklepu internetowego Lwów Północy http://sklep.lwypolnocy.pl

 • PROMOCJA 50%

  Przy zakupie dwóch produktów w Oficjalnym sklepie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” znajdującym się w C.H. Wielki Młyn trzecia rzecz 50%* taniej! *Promocja nie obejmuję produktów przecenionych

Współpraca


Opublikowany 19 września 2017

17.09. - Cześć i Chwała Bohaterom!

17 września około 30 kibiców Lechii Gdańsk zebrało się na Cmentarzu Srebrzysko, aby w dniu IV rozbioru Polski oddać hołd wszystkim, którzy w II Wojnie Światowej bohatersko walczyli w obronie naszej Ojczyzny, a także w późniejszych latach, nie poddając się komunistycznym oprawcom.

Symbolicznym miejscem, w którym zapaliliśmy znicze  był grób majora Edwarda Baszniaka (1896-1956), piłkarza Lechii Lwów oraz żołnierza ZWZ/AK na Podkarpaciu i we Lwowie, ukrywającego się po wojnie w Gdańsku. Na miejscu wysłuchaliśmy Pana Macieja, który przybliżył historię majora oraz jego rodziny. Wspólnie odwiedziliśmy również grób Jana Wolaka, innego piłkarza Biało-Zielonych ze Lwowa.

Srebrzysko jest miejscem spoczynku wielu osobistości związanych z historią Lechii Lwów i Lechii Gdańsk, wiele z nich jest z różnych przyczyn zaniedbanych, czemu postaramy się w najbliższej przyszłości wspólnymi siłami zaradzić.

Więcej o majorze Baszniaku, czy innych postaciach związanych z historią przedwojennych mistrzów Polski, którzy po 1945 roku tworzyli historie Naszej Lechii, poczytacie na facebookowym profilu "Jak potęga hetmańska ze Lwowa do Gdańska".

Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie!

Liczba odwiedzin (221)

Kategorie: Lechia znaczy Polska

Tagi:

Przyjaciele