Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdańsk
  • Zmiana lokalizacji sklepu

Z dniem 5 września (sobota) zmienia się lokalizacja Oficjalnego Sklepu Kibiców Lechii.

Z poprzedniego miejsca, jakim był "Wielki Młyn" przenosimy się 100 metrów dalej, na ulicę Podwale Staromiejskie 94/95, naprzeciwko Hali Targowej.

• Sklep internetowy Lwów Północy

• PROMOCJA 50%

Przy zakupie dwóch produktów w Oficjalnym sklepie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” znajdującym się w C.H. Wielki Młyn trzecia rzecz 50%* taniej! *Promocja nie obejmuję produktów przecenionych

Międzynarodowy turniej młodzieży „SHOOT” w Antwerpii

Młodym „Lwom Północy” nieobce są też wojaże zagraniczne. 3 spośród 5 graczy reprezentujących Polskę na międzynarodowym turnieju „SHOOT” w Belgii, to zawodnicy regularnie występujący w drużynie „Lwów”. Pod opieką fundacji „Obudź Nadzieję” w dniach 02-05 kwietnia 2011 udali się do Antwerpii, gdzie wystąpili w turnieju, reprezentując nie tylko Gdańsk i Lechię, ale także Polskę. W rozgrywkach udało im się wyjść z fazy grupowej, ale niestety po dramatycznym meczu ze Szkotami z Glasgow odpadli w ćwierćfinale. W czasie podróży była też okazja do zwiedzania miasta i uczestnictwa w różnych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Jedną z nich była możliwość zrobienia graffiti według własnego pomysłu. Jak łatwo przewidzieć napis składał się z sześcioliterowego wyrazu zaczynającego się na L i oznaczającego nazwę pewnego klubu piłkarskiego z Gdańska :) oczywiście wszystko w biało-zielonej tonacji. Pierwsza poważna przeprawa z zespołami zza granicy. Jak na pierwszy międzynarodowy turniej, dojście do ćwierćfinału można uznać za sukces. Młodzi gracze zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do kraju z bagażem wrażeń. Poniżej zdjęcie grafu wykonanego przez młodych zawodników.

Turniej z okazji dnia dziecka

Prawie 100 osób wzięło udział w tradycyjnym już turnieju z okazji dnia dziecka. Organizatorami imprezy było SKLG "Lwy Północy", fundacja "Obudź Nadzieję" i gdański ośrodek "Kibice Razem". Na sztucznej murawie przy Szkole Podstawowej nr 16 na Oruni rywalizowało 10 zespołów w 2 kategoriach wiekowych. Wśród nich 2 zespoły pod patronatem "Lwów Północy". Oba zajęły 2 miejsce w swojej kategorii. Zawodników z podstawówki o punkt wyprzedziła drużyna z podkościerskiego Trzepowa, roczniki gimnazjalne musiały uznać wyższość jedynie ekipy z gdańskiego Gimnazjum nr 5. Dla wszystkich uczestników przewidziane były posiłki oraz nagrody, między innymi szaliki Lechii. Kolejne „srebra” na konto młodych „Lwów Północy”.

II Turniej piłkarski im. Tadeusza Duffeka w Sopocie

W II edycji turnieju im. Tadeusza Duffeka z 2011 roku wystartowała jedynie jedna drużyna „Lwów Północy” w kategorii gimnazjum. Za to z pełnym sukcesem. Nasi podopieczni przeszli jak burza fazę grupową. Doszli do finału, gdzie pokonali drużynę „Orzeł Straszyn”. Kolejny sukces i radość ze zwycięstwa, a także medali, pucharu i nagród rzeczowych, które przygotowali organizatorzy z niezawodnego biało-zielonego Sopotu. Obok gry w piłkę na turnieju odbywały się liczne pokazy i zabawy, które zwłaszcza młodszym dzieciom przysporzyły wiele radości.

Turniej „Teodor Cup” GEPC

Piłkarze młodych „Lwów Północy” spisali się znakomicie w turnieju GPEC "Teodor Cup" dla ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, rozegranym 10 września na gdańskiej Żabiance. Pierwsza drużyna była bezkonkurencyjna, zajęła pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie mecze i mając ostateczny bilans bramek 18:1. Druga drużyna "Lwów" przegrała jedynie w półfinale ze zwycięzcami turnieju i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Królem strzelców został Dawid Rusiński z I drużyny. Cieszy zarówno znakomita dyspozycja naszych podopiecznych, jak i fakt, że chętnie startują we wszystkich sportowych zmaganiach, zachęcając swoją postawą innych do aktywnego wypoczynku. Oby tak dalej.

Międzynarodowy Turniej domów dziecka „Nadzieja na Euro”

W dniach 24-25 września, w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej Domów Dziecka "Nadzieja na Euro". Udział w nim wzięły drużyny z domów dziecka z całej Polski, a także zza granicy. Nie mogło zabraknąć tam ekipy z gdańskich ośrodków pod patronatem "Lwów Północy". Pierwszego dnia zmagań Gdańszczanie wyszli z grupy po przegranej z ekipą rosyjską 2:1 i po gładkich wygranych z Gliwicami i Wolą Gałęzowską. W 1/16 finału przegrali 5:1 z Ukraińcami, jednak warto dodać że drużyna naszych południowo-wschodnich sąsiadów zdobyła tytuł mistrzowski.

Drugiego dnia odbyły się mecze reprezentacji narodowych. Stworzono 3 drużyny narodowe naszego kraju, które rywalizowały z ekipami Rosji, Ukrainy, Francji, Czech i Słowacji. Jedną z 3 reprezentacji Polski tworzyli w większości podopieczni z Gdańska. W ich grupie znalazła się Rosja, z którą tym razem odnieśli zwycięstwo 4:2, Słowacja, którą pokonali 7:0 i Polska II, której ulegli 3:2. Niestety po wyjściu z grupy w półfinale znów trafili na zespół Ukrainy, który ponownie okazał się lepszy. Udało się natomiast wygrać w meczu o trzecie miejsce z ekipą z Czech.

Zawodnicy z gdańska uzyskali tytuł "fair play", najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza turnieju. Dodatkowo warto wspomnieć, że trener gdańskiej drużyny, członek Stowarzyszenia "Lwy Północy", został wybrany na trenera reprezentacji polskich domów dziecka na turniej, który odbędzie się równolegle z turniejem Euro 2012. Serdeczne gratulacje zarówno dla dzieciaków, jak i trenera.

Jako ciekawostkę dodamy, że w związku z tym wydarzeniem kilku naszych zawodników i trener pojawiło się w programie „Kawa czy herbata” w TVP1! Obejrzeć ich można tutaj:

Fotorelacja znajduje się w poniższym linku:

Turniej domów dziecka z Gdańska i okolic

16 października miał miejsce turniej z udziałem drużyn z terenu Pomorza. Pod egidą Fundacji "Obudź Nadzieję", Stowarzyszenia "Nadzieja na Euro" oraz Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro 2012 rywalizowało ze sobą 7 drużyn. Turniej miał na celu między innymi wyselekcjonować reprezentantów polskich domów dziecka, na europejskie mistrzostwa tych placówek, które odbędą się równolegle z Euro 2012. "Lwy Północy" tradycyjnie nie zawiodły i zajęły pierwsze miejsce. Możemy się zatem spodziewać, że spora część naszych podopiecznych będzie reprezentować Polskę w przyszłorocznych mistrzostwach Europy domów dziecka.

Turniej „Mikołajkowy”

20 października odbył się tradycyjny już, doroczny turniej „Mikołajkowy” współorganizowany przez „Lwy Północy”. Oczywiście nie zabrakło na nim drużyn grających pod naszym patronatem. Tym razem łupem młodych „Lwów” padły dwa „srebra”. W kategorii wiekowej liceum lepsza w finale okazała się ekipa z ZSiŚ, natomiast w grupie podstawówka-gimnazjum przed „Lwami” uplasowała się drużyna „Wojciechowski-Kalero”. Warto dodać, że i tym razem oprócz medali i pucharów, nie zabrakło dużej ilości nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników, a dla naszych podopiecznych to kolejne 2 puchary do kolekcji.

Turniej placówek opiekuńczo-wychowawczych w Tucholi

W sobotę 26 listopada odbył się halowy turniej piłki nożnej dla placówek opiekuńczo wychowawczych w Tucholi. W zawodach uczestniczyła drużyna z gdańskiego domu dziecka, którą opiekuje się nasze Stowarzyszenie.

Rywalizowało 10 zespołów głównie z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, nie zabrakło jednak "Lwów Północy".

Nasza drużyna spisała się dosłownie na medal, została wicemistrzem. Niewiele brakowało do końcowego tryumfu, gdyż w finale "Lwy Północy" przegrały w rzutach karnych.